1997 yılında kol saatleri üzerindeki Altın Kaplamaların deforme olması ve kullandığımız saatlerin atıl bir duruma gelmesi karşısında, altın kaplama konusunda araştırmalarımız başlamış oldu!

Yıllar önce altın kaplama yapabilmek, sarraf (kuyumcu) dediğimiz ustaların yapabildiği bir sanat / uygulamalar ise geleneksel yöntemlerle gerçekleştiriliyordu.

Çok daha eskilere gittiğimizde ise (TOMBAK) adı verilen bir teknik ile yapılmaktaydı. Fakat ; Eski teknikle yapılan Altın Kaplamalar, bu iş dalı uğraşan kişilerin zehirlenmesi ile sonuçlanabiliyordu.

Mobil Altın Kaplama Sistemlerinde (2010) başlangıç ve test aşamalarında Eski birçok uygulamayı geri planda tuttuğunu fark ettik. Çok aşırı maliyetler olmadan,boya yapmak kadar kolay bir uygulama ile elinizdeki her objeyi altın kaplama yapabilmek daha avantajlı olacaktı.

Ayrıca; Lokal Altın Kaplamalar yapılabilmesi ve taşınabilir bir hizmet sunulması müşterilerimizin çok fazla ilgisini kazandı.

Araştırmalarımızda ,bize başladığımız andan itibaren destek olan Sn. Ali OTTAŞ Ağabeyimize Teşekkürlerimi ve minnet duygularımı ifade etmek istiyorum.

Şu an aramızda olmayan ve tanıştığımızdan 1 yıl sonra rahmete yürüyen, bildiği her bilgiyi esirgemeden bizlere öğreten Kimyager Üstadımız Sn. İ.Hakkı ERTURHAN’ı rahmetle anıyorum

Saygılarımızla,

GOLDENİKA